Головна » Статті » Новини

БРОДІВСЬКА ВИСТАВКА ПРО ШЕВЧЕНКА – У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Виставку відкрив народний депутат України Михайло Бондар, котрий сприяв у її організації. Він зазначив, що мета виставки – популяризація українських ремесел через творчий доробок майбутніх вчителів. На виставці представлено 104 вироби. Більшість з них – це копії картин, ескізів, акварелей і гравюр Шевченка. Експонати представляють багатогранну, життєдайну творчість української нації, презентують українські народні ремесла як вагому частку сучасної української культури, що ґрунтується на традиціях.
Напередодні відзначення дати перепоховання великого Кобзаря виставку бродівських студентів було відкрито у музеї декоративного мистецтва Шевченківського національного заповідника, що знаходиться біля Успенського собору у м. Каневі, де відспівували Шевченка. Забігаючи наперед, хочу сказати, що експозиція справила надзвичайне враження на тих, хто побував у виставкових залах.
Особливим було відкриття виставки. Студенти та педагоги Канівського коледжу культури і мистецтв підготували інсценізацію за творами Шевченка «Тополя», «Наймичка», «Катерина». Невмируще слово українського пророка торкалося душі кожного, хто був присутній.
Як уже повідомляла наша газета, у кулуарах Верховної Ради України були виставлені роботи студентів Бродівського педколеджу ім. Маркіяна Шашкевича «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття», присвячені творчості великого Кобзаря та 205-річниці з дня його народження. Координатор і організатор цієї експозиції – керівник гуртка «Школа різьбярства» педколеджу Ігор Ошурко.
Презентацію робіт Ігор Ошурко (на фото зліва) розпочав з портрета юного Шевченка, що його вишивала студентка, яка у той час була хворою на лейкемію. Допомагали їй тато, мама, хресна мама, бабуся, сусідка. Далі викладач зазначив, що експозицію робіт відкриває герб Бродівського педагогічного коледжу, майстерно виконаний випускниками. А вишитий готичний шпиль знайомить відвідувачів з коледжом. Було представлено творчий доробок майже півтори сотні випускників, які залишили свої роботи у навчальному закладі, що дало можливість скомпонувати таку потужну виставку. Роботи студентів виконані у техніці вишивки хрестиком, бісером, а також геометричного, рельєфного та об'ємного різьблення, плоского і об'ємного випалювання. Найширше на виставці представлена техніка випалювання – це 53 роботи. Експозиція представляє усі періоди творчості Шевченка. Є також роботи, що відображають тематику Революції Гідності.
– Девіз нашої школи різьбярства, – говорить Ігор Ошурко, – це слова французького філософа Дені Дідро: «Країна, в якій навчали б малювати так, як навчають читати, перевершила би скоро всі країни в усіх мистецтвах». І ця думка сьогодні звучить настільки актуально і вірно, що ніхто не наважиться її заперечити.
Починаючи з березня 2014 року, експозиція побувала у багатьох виставкових залах України – це Броди, Червоноград, Львів, Луцьк, Полтава, Белз, Перемишляни, Івано-Франківськ, Старокостянтинів, Буськ, Кам’янка-Бузька, Умань, а також у Польщі і Німеччині.
– Ця виставка важлива тим, що відтворює копітку працю багатьох студентів протягом семи років, – зазначає її організатор і координатор. – Ці роботи – бачення кожної юної душі малюнків, гравюр Шевченка, до яких майбутні педагоги додають свою любов до України і до великого Кобзаря. Навчаючись у нас, студенти реанімували дещо забуту техніку випалювання на дереві. Ми продовжуємо підтримувати традиції різьблення, що культивувалися у Західній Україні. Сьогодні використовуємо у своїй роботі комп’ютерні технології.
Також бродівчани взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Міжкультурна взаємодія та комунікація: традиції, сучасність,перспективи», що відбувалася на базі Канівського коледжу культури і мистецтв (на фото справа), поклали квіти до могили Тараса Шевченка на Чернечій горі (на фото вгорі) та побували на виставі «Мина Мазайло» за твором Миколи Куліша у виконанні театрального колективу «Маленький театр» (художній керівник – Любов Прилипко) Тульчинського коледжу культури.
Мистецька експозиція Бродівського педколеджу імені Маркіяна Шашкевича діятиме у залах музею декоративно-прикладного мистецтва Шевченківського національного заповідника у Каневі до кінця червня. Координатор Ігор Ошурко щиро вдячний за підтримку в організації виставок отцю Ярославу Царику, директору педколеджу Олександру Кваку, голові районної ради Євгену Шведу, міському голові Анатолію Белею, заступнику голови Перемишлянської РДА Тарасу Мартиняку, помічнику народного депутата Михайла Бондара Тетяні Лісковецькій, науковому співробітнику Тетяні Чулковій.


Н. ЗАБОКРИЦЬКА.

Категорія: Новини | Додав: TM-Brodu (08.04.2021)
Переглядів: 159 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
-->
м
Эксклюзивные шаблоны DLE скачать бесплатно для dle.
Купить электронныесигареты.
Новыешаблоны скачать для ucoz
Joomla 1.7скачать шаблоны.
Купить электронные сигаретыAtlantis можно купить.
Добро пожаловать на сайт скачать шаблоны и скрипты для ucoz.